Distribuce OpenWRT specializovaná na síťové použití přichází v nové verzi 18.06 poprvé po sloučení s projektem LEDE (Linux Embedded Development Environment). Představuje tak pokračování starších verzí OpenWRT 15.05 a LEDE 17.01, přičemž přidává novinky jako network flow offloading, vylepšenou podporu Atheros AR71×x, samozřejmě aktualizace kernelu a balíčků a řadu další věcí.

Muze mi nekdo, kdo uz to pouziva, rict, jestli tam je nebo neni lock na WiFi tx power? V OpenWRT 15.05 to bylo zamceno na max 21dB, v LEDE 17.01 je router limitovan pouze zesilovacem.

I tam kde lock byl stačilo počkat na comunnity build, kde to nikdy blokováno nebylo. Hack na odblokování na většinu chipsetů je LEDE fóru.

Kdyz pouzivam OpenWRT na svojem routeru, tak mam cas dohledavat a aplikovat hack. Ale pokud potrebuju nekomu rychle flashnout OpenWRT/LEDE, nastavit sit a jit, tak nemam cas a ani chut neco dohledavat a na slepo zkouset. Takze prosim znovu, je tam lock na tx power nebo ne?A prakticky - ma to opravdu smysl? Kvalita spojeni je vzdycky o tom, jak kvalitni signal je v obou smerech... To pak jeste obchazite vsechny zarizeni, co u znamych najdete, a hackujete tx power i na nich?

Vidim ze si tady snazite tak akorat hrat na chytroliny, misto aby jste jednoduse odepsali na to, na co se ptam. Copak jste nikdy nepropojovali 2 loaklity pres wifi? Kdyz nemate k tomu navic moznost anteny instalovat na strechy, tak to proste namirite z okna do okna. V ceste vam stoji nejake stromy apod. Takze koupim TP-Link 1043ND a 842ND, namirim na sebe panelove anteny a na obou routerech zesilim TX power na obou routerech, pripojim se, proroutuju site a mam hotovo. Prace na hodinu. Hackovat na obou routerech wifi je plno zbytecne prace navic.

Takze koupim TP-Link 1043ND a 842ND, namirim na sebe panelove anteny a na obou routerech zesilim TX power na obou routerech, pripojim se, proroutuju site a mam hotovo.

Jakože to má někdo zjišťovat místo tebe a pak to milostpánovi sdělit? Zajímavý přístup :D

Nevím zda vás někdo k této činosti varoval, ale to, že můžete využívat pásmo 2,4GHz je vázáno na licenci o ČTÚ (všeobecné oprávnění VO-R/12/08.2005-34) které stanovuje limit 100mW v daném pásmu. Což odpovídá výkonu 20dBm. Tedy již nastavením 21dBm danou licenci která vás k takovém vysílání opravňovala porušujete. Tím, že porušujete licenci se dostáváte do nepříjemné situace, kdy v zázadě pirátsky vysíláte, tím se samozřejmě vystavujete riziku sankcí dle zákona č. 127/2005 Sb (né že by po tom ČTÚ nějak moc šel). Samozřejmě že pravděpodobně nebudete jediný kdo to dělá... nicméně ty limity v systému mají své opodstatnění především s ohledem na zarušení ostatních WiFi v okolí vaším signálem (30dBm je výkon 1000mW tedy desetinásobné překročení povoleného limitu). Osobně považuji za tak trochu sobecké si takové hacky realizovat a tím zarušovat ostatním jejich Wi-Fi (které jsou provozované dle zákonných pravidel).

Jen pripodotek, i tech 100mW plati jen v pripade, ze bys mel idealni kulovy vyzarovani s nulovym ziskem, protoze je to 100mW EIRP. Pokud mas nejakou antenu (prakticky libovolnou) tak na ni nikdy tech 100mW legalne pustit nesmis. Rekneme ze takovej segment bude mit +- 10dB zisku => na antene smis mit maximalne 10dB, anzto 10+10 = 20. Neco ti samo veme kabelaz a konektory, takze na vystupu z krabky muze byt oneco vic.

Nezbyvalo mi tedy nic jineho, nez si to zjistit sam. Pro ty, kteri stejne jako ja nekdy nemaji jinou moznost, tak OpenWRT 18.06 ma v sobe implementovany hack pro tx power. Staci nastavit country na US a tx power muzete menit az do maximalniho zesileni zesilovace nebo do 30dBm. Na zaver bych rad uklidnil rozvasneny dav, ze regulace ze strany CTU jsem si vedom a respektuju ji a k boostu tx power pristupuji jen pokud neni jina rozumna moznost. Tohle evidentne chapou i vyvojari OpenWRT/LEDE, kdyz tento hack sami implementuji. A tak nabadam i ty, kteri by to chteli pouzit, aby to pouzili jen pokud to bude nezbytne.

Ne, to není hack, který implementují, to je fakt, že v USA je povolený vyšší výkon. A docela mě děsí rádiová rušička v rukou někoho, kdo takovou věc neví/neumí si najít.

Nestacila by vhodna antena so smerovym vyzarovanim s povolenym vykonom? Andrew mcneil ma na svojom yt https://www.youtube.com/user/8bitandrewmcneil/videos mnozstvo pokusov s roznymi druhmi anten.

OT: kdyz uz sme u tech routeru & spol, presne podle planu vcera vyslo nove OPNsense 18.7 "Happy Hippo"...

Zdravím, mám TP-Link Archer C50 (v1) a od rána jsem u pc a hledám, jak dostat OpenWRT 18.06 do svého routeru. Ani na stránkách OpenWRT není (podle mě) jasný návod. Můžete mi někdo prosím poradit, jak to tam dostat?

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.

1200m Indoor Wifi Ap Factory OEM/ODM Products

Fast Home Wifi Router, Enterprise Wifi Router - P&W,https://www.p2w-tech.com/